web-site-background-image.jpg

Shine Dans Eğitmenleri

Birbirinden renkli uzman kadromuzu daha yakından tanımak ister misiniz?

IMG_2984_edited_edited.jpg

Mine Akkoyun

Kurucu,  Tango , Dans Sporu ve Gyrotonic

Eğitim: ODTÜ Rehberlik ve Psikolojik Danışmalık Bölümü Lisans ve Yüksek Lisans.

1974 yılında Trabzon'da doğdu. Dansa İzmir Karşıyaka Lisesi dans grubu ekibinde başladı. Daha sonra Halk dansları ile dansa devam etti. 1995 yılında ODTÜ Eşli Danslar topluluğuna katılarak Salon Dansları eğitimine başladı. Yine aynı yıl başladığı Bilkent Sports International spor kompleksinde 3 yıl fitness danışmanlığı yaptı. 1997 yılında Arjantin Tango ile tanışarak, ülkemizin ilk tango eğitmenlerinden oldu. Türkiye Dans Sporları Federasyonunun kuruluş aşamasında aktif rol aldı ve uzun yıllar Federasyonun Teknik Komite ve  Hakem Komitesinde görev yaptı. 2001 yılında Murat Gürmen ile Shine Dans Stüdyosunu kurararak 20 yıl boyunca birçok öğrenci yetiştirdi. 2003 yılında Aytunç Bentürk'ün partnerlik davetiyle IDO Avrupa Salsa Şampiyonasında 4. 'lük kazandı. 2009 yılında Gyrotonic egzersiz biçimiyle tanışarak Level - 1 Gyrotonic eğitmeni oldu. Dans hayatı boyunca birçok Ulusal ve Uluslararası  Arjantin Tango workshop ve festivallerde  eğitmenlik yaptı ve  performans sergiledi. Türkiyedeki ilk Dans Sporu antrenörlerinden ve hakemlerindendir. Şu an hala stüdyoda Tango, Dans Sporu ve Gyrotonic  eğitmenliği yapmaktadır.

IMG_3022_edited_edited.png

Murat Gürmen

Kurucu, Tango Eğitmeni

Dans hayatına Halk Dansları ile başladı. Hacettepe Üniversitesinde dansçılık ve eğitmenliğinin ardından ODTU de Çağdaş Dans Topluluğu ve Dans Tiyatrosu deneyiminden sonra 1998 yılında Arjantin Tango ile tanıştı ve ülkemizin ilk tango eğitmenlerinden oldu. Birçok önemli isimle çalıştı. 2000 yılında Mine Akkoyun ile birlikte Shine Dans’ı kurdular.

2004 yılında Arjantin Buenos Aires te Uluslarası Festival kapsamında yapılan yarışmada 1.cilik elde etti. 2007 yılında Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilen ve Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yapılan yarışmada Türkiye 2.cisi oldu.

 

1999-2014 yıllarında ODTU Eşli Danslar Topluğunun Tango grubunu kurmuş ve eğitmenliğini yapmıştır. 2010 -2014 yılları arasında TOBB ETU Dans Topluluğunda tango eğitmenliği yapmıştır. 2007 yılından beri Başkent Üniversitesi Eşli Danslar Topluluğunda tango eğitmenliğine devam etmektedir. 2018-2019 yıllarında AST Ankara Sanat Tiyatrosunda  çocuklara yönelik dans eğitmenliği yapmıştır. Türkiye ve yurtdışında birçok yerde tango çalıştayları, dans performansları gerçekleştirmiş ve tango Dj liği yapmıştır ve yapmaktadır. Ayrıca TDSF Hakem Komitesi Bşk.Yrd.cısı ve hakemidir.

IMG_2971_edited(1)_edited.jpg

Umut Karamollaoğlu

Tango Eğitmeni

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Lisans.

Shine Dans Stüdyosunda Tango eğitimine başladı.

https://open.spotify.com/user/umutkaramol

7e3fbc41-8897-4aae-826a-f8874c9c0e95_edi

İlker Türkmen - Mambo llk

Salsa ve Bachata Eğitmeni

1981 yılında Ordu'da doğdu. İlk dans deneyimine ilkokulda halk Dansları ile başladı. Dansa uzun bir ara verdikten sonra üniversite yıllarında ODTÜ Eşli danslar Topluluğuyla dans ageri döndü. Bu dönemde Viktoria Kahraman ve Mine Akkoyun ile çalıştı ve 3 yıl boyunca Latin Dansları yarışmalarına katıldı. 2003 yılında Almayada yaşamaya başladı. Almanyada birçok dans yarışmasına katılarak 1.,2. lik ve 8. lik kazandı. Yarışma hayatını bitirerek Salsa, Bachata gibi  Sosyal Danslara başladı. 2005 yılında Mamborico Dance Company üyesi oldu. Almanya, Fransa, Polonya ve Türkiyedeki birçok etkinliğe dansçı ve eğitmen olarak davet edildi. Frankfurt, Karlsruhe, Stuttgart, Heidelberg gibi Almanya'nın birçok şehrinde grup dersleri, özel dersler verdi,  workshoplar yaptı. 2019 yılında tekrar Türkiye'de yaşamaaya başladı ve  Shine Dans Stüdyosunda ders ermeye başladı. Organize ettiği La Gran Fiesta dans partisi Ankara'da ilk 3 salonda 3 farklı konseple yapılan etkinlik oldu.

IMG_20181227_120902_804-819x1024.jpg

Halil İbrahim Aygün

Street Dans ve Çağdaş Dans Eğitmeni

1997 yılında Ankara’da dünyaya gelen İbrahim, ilkokulda dönemsel olarak halk oyunları ve akrobasiyle ilgilendi. 2014 yılında hip hop kültürüne duyduğu ilgi üzerine dans eğitimi almaya başladı. 2015 yılında Anadolu Üniversitesi Kimya Mühendisliği’ni kazanarak Eskişehir’e yerleşti. Bu süreçte bir çok yerli ve yabancı eğitmenden farklı stillerde eğitimler almaya devam etti ve bir çok organizasyonda bulundu. 8. Üniversiteler Arası Dans Maratonu’nda ilk sahne tecrübesini yaşadı. Dans yelpazesini genişletmek isteyen İbrahim, zaman içerisinde Breaking, House, Dancehall, Afro, Waacking, Voguing gibi bir çok farklı stili öğrenmeye başladı. Aynı dönemde, modern dans eğitimi de almaya başladı, ve bu alanda Tan Temel, Sernaz Demirel, Aslı Bostancı, Cansu Ergin gibi alanında profesyonel isimlerden, çağdaş dans tekniği, doğaçlama teknikleri, ses-beden, ve partnering üzerine eğitimler aldı.

http://dansperformcast.com/sanatcilar/halil-ibrahim-aygun/

SHINE DANS STÜDYOSU
T.C Gençlik Spor Genel Müdürlüğü

SHINE DANS STÜDYOSU 2000 yılında dansa tutkuyla bağlananların hayatına dokunmak, dansı bir yaşam biçimi haline getirmek amacıyla ' Kenin İçin Dans Et ' felsefesiyle kuruldu. Zengin bir dans deneyimiyle kendi dansını keşfetmek isteyen herkesi aramıza bekliyoruz..

Remzi Oğuz Arık Mahallesi

Tunus Caddesi 46/2

Çankaya Ankara

0 533 732 20 89

info@shinedans.com

Yeni etkinliklerden  haberdar olun

@ 2019 |  Shine Dans Stüdyosu