top of page

27 May Cmt

|

Shine Dans Stüdyosu

Yeni Tap Sınıfımız Başlıyor

Müzikallerden bu güne... Görkem Eren eğitmenliğinde müzikallerin dansı TAP DANS başlangıç seviyesi sınıfımız başlıyor. Yerinizi ayırtmak için derse kayıt oluşturabilirsiniz.

Yeni Tap Sınıfımız Başlıyor
Yeni Tap Sınıfımız Başlıyor

Saat ve Yer

27 May 2023 13:30 – 14:30

Shine Dans Stüdyosu, Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Kavaklıdere, Tunus Cd. 46/3, 06680 Çankaya/Ankara, Türkiye

Bu Etkinlik Hakkında

Tap dansı, ayak uçları ve topukların yere vurularak yapıldığı bir dans türüdür. İlk kez 19. yüzyılda ABD'de ortaya çıkmış ve daha sonra tüm dünyaya yayılmıştır. Dansçılar, bu dansa özel ayakkabılar giyerler. Bu ayakkabıların ucunda ve topuğunda yere vurulduğunda ses çıkaran metal parçalar bulunur. Dans adını yere vurma sırasında çıkan " tap " sesinden alır.

Tap Dans sert bir zeminde, özel ayakkabılar ile hızlı bir ritim eşliğinde, ayaklar yere, kollar ise ayaklara eşlik edecek şekilde vurularak yapılan, eğlenceli, ve özellikle müzikallerde sıkça seyrettiğimiz bir dans türü olarak tanımlanabilir. Hareketlerdeki yaratıcılık, zarif figürler ve denge ön plandadır. La La Land filmi ile TAP dans 2016 yılından sonra iyice popülerleşmeye başlamıştır.. Başlangıç için tap ayakkabısına ihtiyaç yoktur. Vakit kaybetmeden sizi de Tap derslerimize bekleriz.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page