top of page
IMG_2984_edited_edited.jpg

Mine Akkoyun

Tango , Dans Sporu ve Gyrotonic

Eğitim: ODTÜ Rehberlik ve Psikolojik Danışmalık Bölümü Lisans ve Yüksek Lisans.

1974 yılında Trabzon'da doğdu. Dansa İzmir Karşıyaka Lisesi dans grubu ekibinde başladı. Daha sonra Halk dansları ile dansa devam etti. 1995 yılında ODTÜ Eşli Danslar topluluğuna katılarak Salon Dansları eğitimine başladı. Yine aynı yıl başladığı Bilkent Sports International spor kompleksinde 3 yıl fitness danışmanlığı yaptı. 1997 yılında Arjantin Tango ile tanışarak, ülkemizin ilk tango eğitmenlerinden oldu. Türkiye Dans Sporları Federasyonunun kuruluş aşamasında aktif rol aldı ve uzun yıllar Federasyonun Teknik Komite ve  Hakem Komitesinde görev yaptı. 2001 yılında Murat Gürmen ile Shine Dans Stüdyosunu kurararak 20 yıl boyunca birçok öğrenci yetiştirdi. 2003 yılında Aytunç Bentürk'ün partnerlik davetiyle IDO Avrupa Salsa Şampiyonasında 4. 'lük kazandı. 2009 yılında Gyrotonic egzersiz biçimiyle tanışarak Level - 1 Gyrotonic eğitmeni oldu. Dans hayatı boyunca birçok Ulusal ve Uluslararası  Arjantin Tango workshop ve festivallerde  eğitmenlik yaptı ve  performans sergiledi. Türkiyedeki ilk Dans Sporu antrenörlerinden ve hakemlerindendir. Şu an hala stüdyoda Tango, Dans Sporu ve Gyrotonic  Egzersiz Medotu Sertifikalı Eğitmenidir.

IMG_3022_edited_edited.png

Murat Gürmen

Dansçı - Eğitmen

Dans hayatına Halk Dansları ile başladı. Hacettepe Üniversitesinde dansçılık ve eğitmenliğinin ardından ODTU de Çağdaş Dans Topluluğu ve Dans Tiyatrosu deneyiminden sonra 1998 yılında Arjantin Tango ile tanıştı ve ülkemizin ilk tango eğitmenlerinden oldu. Birçok önemli isimle çalıştı. 2000 yılında Mine Akkoyun ile birlikte Shine Dans’ı kurdular.

2004 yılında Arjantin Buenos Aires te Uluslarası Festival kapsamında yapılan yarışmada 1.cilik elde etti. 2007 yılında Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilen ve Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yapılan yarışmada Türkiye 2.cisi oldu.

 

1999-2014 yıllarında ODTU Eşli Danslar Topluğunun Tango grubunu kurmuş ve eğitmenliğini yapmıştır. 2010 -2014 yılları arasında TOBB ETU Dans Topluluğunda tango eğitmenliği yapmıştır. 2007 yılından beri Başkent Üniversitesi Eşli Danslar Topluluğunda tango eğitmenliğine devam etmektedir. 2018-2019 yıllarında AST Ankara Sanat Tiyatrosunda  çocuklara yönelik dans eğitmenliği yapmıştır. Türkiye ve yurtdışında birçok yerde tango çalıştayları, dans performansları gerçekleştirmiş ve tango Dj liği yapmıştır ve yapmaktadır. Ayrıca TDSF Hakem Komitesi Bşk.Yrd.cısı ve hakemidir.

IMG_2971_edited(1)_edited.jpg

Umut Karamollaoğlu

Dansçı - Eğitmen

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Lisans.

Shine Dans Stüdyosunda Tango eğitimine başladı.

https://open.spotify.com/user/umutkaramol

Geçmişten Kareler

bottom of page