top of page
dj - ali ışıklı.jpg

Tango DJ'liği Seminerimiz Başlıyor

TANGORA VE TANGO MÜZİĞİ’NE GÖNÜL VEREN KAHRAMANLAR


Hiç kuşkusuz Arjantin Tango dansını icra edebilmenin olmazsa olmaz koşulu elbette muazzam bir doku ve kültüre sahip olan Arjantin Tango müziğinin erişilebilir, dinlenebilir ve yaşanabilir olmasıdır.
Milongalarda geceye ritim ve keyif katabilen dans edilebilir, uygun, güzel müziklerin çalınması; pistin yüksek ve enerjik bir katılımla hayat bulması her dansçı, izleyici ve organizatörün ortak arzusudur. Bu
arzuyu gerçekleştirebilen yegane insan ise Tango DJ’idir.


Tango DJ’nin görevi ve kalitesi, çeşitli eğlence mekanları ve diskolardaki müzik akışını kontrol eden, parça seçiminde ve parçalar arası geçişlerde uyum sağlamakla görevli disk jokeylerden oldukça farklıdır.


Dansçıların ve pistin nabzını tutup yükseltebilen Tango DJ’leri uzun yıllardan beri tüm dünyadaki milongalarda olduğu gibi ülkemizde de gittikçe aranılmaya başlanan önemli yetenek, sanat ve icraat alanlarından birisi haline gelmiştir.


Sanıldığının aksine her mesleğin olduğu gibi Tango DJ’liğinin de kendine has kimi incelikleri, özverileri ve dikkat isteyen bir doğası bulunmaktadır.


İyi bir Tango DJ’yi olabilmek dansçılara fon müziğinden çok daha ötesini verebilmeyi gerektirdiği için DJ’in Tango müzik dünyasını, müzisyenlerini, şarkı ve şarkıcılarını çok iyi tanıyıp bilmesi; Tango dansının özelliklerini, pistteki dansçıların beğeni ve istek düzeylerini sezme becerisini geliştirmeyi gerektirir. Zahmetli, yorucu ve emek isteyen özel bir çalışma olmasına rağmen ve hatta kimi zamanlar Tango DJ’yi görevli olduğu gecelerde bir parça bile dans etmeye imkan bulamamasına rağmen, Milonga gecesindeki herkesin büyük bir keyifle saatlerce dans ettiğini izlemek, katılımcılardan gecenin akışı ve müzikler adına hayranlıklarını, teşekkürlerini duymak ve alkışları tatmak Tango DJ’yi için her şeye değer kılan en büyük ödüldür.


Bu duyguyu yaklaşık 20 yıldır tadan, DJ’lik alanında bugüne dek pek çok ilke ve üsluba imza atarak binlerce parçalık özel arşivindeki tango eserlerini ve plaklarını da dansçılara dinletme ve dans ettirme keyfini yaşayan Tangora ve Bir Ömür Tango Programlarının yapımcısı ve tango eğitmeni Ali IŞIKLI ile Tango DJ'liği üzerine düzenlediğimiz workshopa davetlisiniz.

 

Kayıt Formu
Tarih:

30 Haziran 2024

Pazar 13.00 - 16.00

Ücret:

1 oturum (3 saat) 1100 TL

 

 

*Kesin kayıt için formu doldurduktan sonra ödeme yapılması gerekmektedir.

 

Kaydolduğunuz için teşekkür ederiz!

bottom of page